Menu

Studencka myśl dnia!

Masz dwie szanse: pierwszą i ostatnią! A za każdym zakrętem pojawia sie droga prosta

weekendowe wyprawy

annneczkaa

          Geologia. Dla jednych pasja, dla innych straszna nauka, która jest torturą na studiach, a dla jeszcze innych stek bzdur o kamieniach. W moim przypadku jest to racjonalne połączenie pierwszego i drugiego, ponieważ muszę przyznać że nie bez trudu przyszło mi zaliczenie tego przedmiotu. (zwłaszcza części praktycznej). Ale nie ma tego złego... Dzisiaj wiem gdzie mieszkam, czego mogę się spodziewać w swojej okolicy i nie dziwi mnie trzęsienie ziemi we Włoszech.

            Beskid Wyspowy jest moim małym miejscem na ziemi. Jako laik mogę śmiało powiedzieć że jest to część Karpat ale jako geolog widzę znacznie więcej. Mój skrawek nieba znajduje się na terenie Beskidów Zachodnich, które wchodzą w skład Zewnętrznych Karpat Zachodnich (ich najbardziej na północ wysuniętej części). Nie będę Was tu zamęczać szczegółowymi opisami tych denudacyjnych ostańców piaskowców magurskich. Zdecydowanie lepiej brzmi przecież "odosobniona góra".

           Na jedną z takich odosobnionych gór wybrałam się w zeszły weekend - Mogielica 1170m.n.p.m najwyższy szczyt w Beskidzie Wyspowym. Widoki z Polany Stumorgi jak zwykle były nieziemskie! Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce a nawet Tatry to wszystko było na wyciągnięcie ręki!Panoramam2polnocmala

            Weekendowy odpoczynek w górach zawsze pozytywnie wpływa na nasz nastrój na początku tygodnia... Szkoda tylko że dzisiaj facebook mi przypomniał "3 lata temu zdobyłaś Rysy". Z 2499 na 1170m.n.p.m czyżbym się uwsteczniała??

© Studencka myśl dnia!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci